W dniu 13.05.2018 r. odbył się 29 Maraton Juranda, który w ubiegłym roku został reaktywowany po kilku latach przerwy przez Klub Biegacza Jurand ze Szczytna. Bank Spółdzielczy w Szczytnie miał zaszczyt objąć maraton patronatem jako Sponsor Tytularny. Oprócz głównego biegu maratonu na 42km miały miejsce biegi towarzyszące: Dyszka Jurandówny – 10 km oraz Biegi Jagienki (głównie dla dzieci i młodzieży) – 300 m, 600 m, 800 m. W maratonie wzięło udział 212 zawodników. Dyszkę Jurnadówny ukończyły 183 osoby. Zwycięzcami 29 Maratonu Juranda zostali: Paweł Piotraschke wśród mężczyzn  oraz Marta Barcewicz wśród kobiet. Oboje powtórzyli sukces sprzed roku. Wśród mieszkańców naszego powiatu najlepszym biegaczem był Mariusz Bartkowski. Dotarł do mety jako 11.

Dla zwycięzców biegów 29 Maratonu Juranda zostały specjalnie przygotowane na ten dzień medale i statuetki, które były wręczane przez honorowych gości zaproszonych na uroczystość m.in: Panią Burmistrz Miasta Szczytno – Danutę Górską, Starostę Powiatu Szczycieńskiego – Jarosława Matłacha, Dyrektor Powiatowego Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie – Ewę Bogusz oraz Pana Prezesa Banku Spółdzielczego w Szczytnie – Krzysztofa Karwowskiego. Dla wszystkich uczestników biorących udział w biegach przygotowane były upominki w postaci tzw. pakietów startowych, w których znalazły się także upominki od Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Na terenie imprezy nie zabrakło również stoiska promocyjnego Banku Spółdzielczy w Szczytnie, na którym wspólnie z Concordią prezentowane były produkty bankowe i ubezpieczeniowe dostępne w placówkach Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

 

Tłumacz / Translate / Перекладач