Za nami już 30 Maraton Juranda, którego Głównym Sponsorem był Bank Spółdzielczy w Szczytnie. Tegoroczna impreza została rozłożona na dwa dni. Pierwszy dzień 25.05.2019 r. był poświęcony najmłodszym biegaczom, którzy startowali w Biegach Jagienki na 300, 600 i 900 metrów. Również tego dnia miał miejsce bieg towarzyszący pierwszy w historii maratonu, Mila Prezesa – Bieg w kapciach, podczas którego reprezentował Bank Spółdzielczy w Szczytnie Pan Wiceprezes Tomasz Błaszczak.

Drugi dzień 30 Maratonu Juranda 26.05.2019 r. to już maraton na 42,195 km i 3 Dyszka Jurandówny, w której Bank Spółdzielczy w Szczytnie miał swoją kategorię – Bankowców Spółdzielczych. Zwycięzcą w naszej kategorii okazał się Pan Marcin Starszak z Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego, drugie miejsce zajął Pan Wojciech Łapiński reprezentujący Bank BPS, trzecie miejsce zajęła Pani Małgorzata Lipowska – Michalska nasza reprezentantka z Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

W tegorocznym jubileuszowym 30 Maratonie zwyciężył Pan Wojciech Kopeć z Olsztyna.
W pierwszej dziesiątce zwycięzców znalazł się także nasz szczytnianin Pan Rafał Kot.

Dla każdego uczestnika zarówno 3 Dyszki Jurandówny jak i 30 Maratonu Juranda były wręczane medale, a dla zwycięzców poszczególnych kategorii statuetki i nagrody. Na mecie wręczenia medali dokonywali honorowi goście zaproszeni na uroczystość m.in: Pan Burmistrz Miasta Szczytno – Krzysztof Mańkowski, Pani Wiceburmistrz – Iwona Bańkowska, Starosta Powiatu Szczycieńskiego – Jarosław Matłach, oraz Pan Prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie – Krzysztof Karwowski.

Bank Spółdzielczy w Szczytnie jako Główny Sponsor dla wszystkich uczestników imprezy przygotował wiele atrakcji na swoim stoisku promocyjnym. Z racji obchodów Święta Spółdzielczości bankowej zachęcał przechodniów do wzięcia udziału w konkursie, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę z bankowości spółdzielczej. Konkurs był przygotowany dla dorosłych i dla dzieci. Każdy los był nagradzany gadżetem z logo Banku Spółdzielczego w Szczytnie. Jednocześnie osoby biorące udział w konkursie miały okazję zapoznać się z ofertą produktową, zwłaszcza z nową promocją kredytu gotówkowego „Fajny Kredyt” oraz naszego rachunku oszczędnościowo – rozliczeniowego Pol-konto Aktywne, dostępną w placówkach Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Zapraszamy także do obejrzenia krótkiej relacji z 30 Maratonu Juranda

Link YOUTUBE

Tłumacz / Translate / Перекладач