Sezon dożynkowy dobiega już do końca. Święta Plonów odbyły się dotychczas m.in. w miejscowościach: Pasym, Jedwabno, Dźwierzuty, Klebark Wielki oraz Olszyny.

Zwieńczeniem uroczystości dożynkowych w powiecie szczycieńskim były Dożynki Powiatowe, których tegorocznym gospodarzem był Wielbark. Jak przystało na tradycję dożynkową uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji rolników i dziękczynienia za otrzymane plony. Następnie wszystkich zebranych powitał Starosta Szczycieński Jarosław Matłach oraz Wójt Gminy Wielbark Grzegorz Zapadka.

Podczas trwania uroczystości dożynkowych przeprowadzono konkursy na „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”, na najładniejsze „Stoisko promocyjne gminy” oraz konkurs „Powiatowe Dożynki 2018 na Sportowo”.
W konkursie na Wieniec dożynkowy zwyciężyła Gmina Rozogi, drugie i trzecie miejsce zajęły kolejno Gmina Jedwabno i Gmina Szczytno. Konkurs na najpiękniejsze Stoisko promocyjne gminy wygrała Gmina Świętajno, na kolejnych miejscach znalazły się Gmina Pasym oraz Gmina Szczytno.   Zawody sportowe obejmowały siedem konkurencji, w których udział wzięło siedem drużyn. Zwycięzcami zawodów została reprezentacja Gminy Pasym.

W obchodach dożynkowych wzięły udział także władze samorządowe i licznie zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło Pana Prezesa Krzysztofa Karwowskiego.

Bank Spółdzielczy w Szczytnie, jak co roku był jednym z głównych sponsorów. Wraz z zaproszoną do udziału w stoisku promocyjnym Concordią zachęcał uczestników dożynek do zapoznania się z ofertą produktową Banku oraz Concordii. Pomimo, iż większość odwiedzających stoisko jest już klientami Banku Spółdzielczego w Szczytnie nadal chętnie podejmowano tematy związane z poznawaniem szerokiej oferty Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Tłumacz / Translate / Перекладач