W gminach naszego powiatu tradycją już jest coroczne organizowanie uroczystości dożynkowych. W Gminie Szczytno uroczyste obchody święta na zakończenie sezonu żniwnego odbyły się 18.08.2019 r. w Olszynach. Uroczystość dożynkową rozpoczęła Msza św. poprowadzona przez duchownych dekanatu Szczytno. Kolejnym punktem uroczystości był ceremoniał dożynkowy. Uczestnicy imprezy mieli również możliwość skosztowania wyrobów sołectw m.in. z Olszyn, Rudki, Płozów, Prusowego Borku, Gawrzyjałek, Nowin, Nowego Gizewa na specjalnie przygotowanych stoiskach. Część biesiadną umilały występy zaproszonych artystów oraz występy sceniczne najmłodszych mieszkańców gminy Szczytno m.in. dzieci z Gminnego Przedszkola w Lipowcu „Jasia i Małgosi”.
Bank Spółdzielczy w Szczytnie już jako wieloletni sponsor włączył się w obchody tegorocznego Święta Plonów. Na Placu Dożynkowym przygotowane zostało stoisko promocyjne, które zachęcało osoby obecne na uroczystościach dożynkowych do zapoznania się z aktualną ofertą promocyjną banku. Chętnie podejmowane były rozmowy z pracownikami banku na temat produktów i usług świadczonych przez Bank Spółdzielczy w Szczytnie. Największym zainteresowaniem cieszyły się produkty: rachunek Pol-konto Aktywne,
Pol-konto Senior, promocyjny kredyt gotówkowy – Fajny Kredyt, promocyjny kredyt mieszkaniowy „Mój Dom” oraz produkty dedykowane dla rolników, m.in. kredyty inwestycyjne, w tym również będący obecnie w promocji Kredyt Agro – Sprzęt na zakup maszyn i urządzeń rolniczych. Nie brakowało także rozmów na temat możliwości korzystnego ulokowania środków w Banku Spółdzielczym w Szczytnie.

Tłumacz / Translate / Перекладач