W niedzielę 20 października 2019 r. na Placu Juranda w Szczytnie miał miejsce Szczycieński Bieg Niepodległości, który odbył się pod patronatem honorowym Starosty Szczycieńskiego Jarosława Matłacha. Osoby, które  wyraziły chęć wzięcia udziału w wydarzeniu mogły spróbować własnych sił w następujących konkurencjach: „Mały Szczycieński Bieg Niepodległości”, Jazda na rolkach, Marsz Nordic Walking oraz Bieg Główny „Szczycieński Bieg Niepodległości”. Organizatorzy zadbali również nie tylko o zawodników, ale także o osoby kibicujące. Można było wziąć udział w loterii fantowej oraz spróbować tradycyjnej wojskowej grochówki. W tym roku wyjątkowo dopisała dobra pogoda, dzięki której uczestnicy mieli w sobie wiele optymizmu i wolę zwycięstwa.

Oprócz mieszkańców Powiatu Szczycieńskiego w biegu wzięły udział ekipy min. z Jednorożca, Nidzicy czy Kętrzyna. Przybyli na wydarzenie mogli również podziwiać motocykle członków Klubu Motocyklowego Jurand, których przybycie na miejsce z powiewającymi flagami Polski zrobiło niemałe wrażenie.

W klasyfikacji Open biegu głównego „Szczycieńskiego Biegu Niepodległości” I Miejsce zajął Bartłomiej Osior, a w klasyfikacji Open Kobiety biegu głównego „Szczycieńskiego Biegu Niepodległości” I Miejsce zajęła Ewa Lisek.

Tłumacz / Translate / Перекладач