W Warmińsko – Mazurskiej Filharmonii w Olsztynie w dniu 27.03.2019 r. miała miejsce VII Gala Kosynierów Przedsiębiorczości, na której Bank Spółdzielczy w Szczytnie miał zaszczyt wystąpić w roli laureata. Podczas Gali zostały wręczone statuetki Kosynierów Przedsiębiorczości. Cenne wyróżnienia trafiły do przedsiębiorców, wśród których znalazł się Bank Spółdzielczy w Szczytnie, którzy reprezentując polski kapitał odnoszą sukcesy w biznesie.
Mosiężne statuetki w kształcie czapki kosyniera z insurekcji kościuszkowskie podkreślają wagę patriotyzmu gospodarczego i uhonorowują polskich przedsiębiorców, którzy swój patriotyzm wyrażają wkładem w rozwój gospodarczy regionu i kraju.
W tym roku statuetki Kosynierów Przedsiębiorczości trafiły do pięciu przedsiębiorców, a zostali nimi uhonorowani: Jerzy Wiśniewski – prezes Agrovis Spółka Jawna z Lidzbarka Warmińskiego, Bartłomiej Maniak – współwłaściciel Grupy Kapitałowej KOMA, Krzysztof Sławomir Karwowski – prezes Banku Spółdzielczego w Szczytnie, Krzysztof Hołowczyc, dr Agnieszka Górska – rektor Wyższej Szkoły Informatyki i Ekonomii TWP.
Począwszy od drugiej edycji kosynierów, kapituła oprócz przedsiębiorców nagradza także samorządowca, który stwarza najlepsze warunki do prowadzenia działalności gospodarczej.
W tym roku statuetkę Kosyniera Przedsiębiorczości otrzymał Grzegorz Mrowiński burmistrz Działdowa.
Jak co roku został przyznany tytuł Naczelnika przedsiębiorczości Polskiej, którym nagradzana jest osoba wnosząca istotny wkład w rozwój gospodarczy kraju. W tym roku tytułem tym została wyróżniona Andżelika Możdżanowska, sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, która jest także pełnomocnikiem rządu do spraw małych i średnich przedsiębiorstw.

Kapituła Kosynierów przedsiębiorczości przyznała Krzyże Patrioty, uhonorowując w ten sposób osoby z różnych środowisk, które tworzą przyjazny klimat dla rozwoju przedsiębiorczości. Srebrnymi Krzyżami Patrioty zostali wyróżnieni: arcybiskup senior Edmund Piszcz, Marek Maleszka, Eugeniusz Jaremko i Andrzej Zagdański.
Gala była też okazją do wręczenia kolejnych diamentów do złotych statuetek Lidera Polskiego Biznesu, tytułu przyznawanego przez Biznes Centre Club czołowym firmom, które są liderami w swoich branżach w kraju i na Warmii i Mazurach. Drugi już diament otrzymała firma Corab, trzeci natomiast – Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, a do spółki Szynaka Meble trafił już szósty diament.
Od trzech edycji kapituła nagradza instytucje oświatowe, które w swoim programie duży nacisk kładą na rozwój przedsiębiorczości. Tegorocznymi laureatami zostali: Zespół Szkół Elektronicznych i Telekomunikacyjnych w Olsztynie i Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Cichociemnych w Olsztynie.
Galę uświetniały występy artystów. Wystąpił Teatr Cygański Patrycji Runu, jurora
w programie telewizyjnym Śpiewajmy Razem i Andrzej Zagdański, solista Teatru Wielkiego-Opery Narodowej w Warszawie.

 

Tłumacz / Translate / Перекладач