Kredyt Czyste Powietrze

Kredyt Czyste Powietrze już dostępny w Banku Spółdzielczym w Szczytnie!

Kredyt przeznaczony dla osób fizycznych, które są właścicielami lub współwłaścicielami jednorodzinnych budynków mieszkalnych lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą i złożą w banku Wniosek o Dotację.

Możliwość sfinansowania wymiany starych, nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe, na nowoczesne, które spełniają najwyższe normy i są szczegółowo określone w Programie Priorytetowym Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Czyste Powietrze”. Dzięki temu zadbasz o:

– zdrowie własne i Twoich bliskich;
– środowisko;
– własny budżet.

Kredyt zabezpieczony bezpłatną gwarancją BGK S.A. w ramach portfelowej linii gwarancyjnej Ekologicznego Funduszu Poręczeń i Gwarancji (EFPG) w wysokości do 80% kwoty udzielonego kredytu na spłatę kapitału kredytu i obejmuje wyłącznie niespłaconą kwotę kapitału kredytu.

Kwota kredytu od 3001 do 80.000 PLN
Okres kredytowania od 1 do 96 miesięcy
Oprocentowanie stałe 9,90%
Raty stałe lub malejące
Do 31.10.2023 r. prowizja 0%

 

 

Regulamin Kredytu Czyste Powietrze

Kredyt z dotacją krok po kroku

 

  1. Przyjdź do placówki i złóż Wniosek o Kredyt Czyste Powietrze
  2. Z pomocą naszego doradcy wypełnij Wniosek o dotację z Programu „Czyste Powietrze”
  3. Doradca w Twoim imieniu wyśle Wniosek o dotację do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW).
  4. Decyzję o przyznanym kredycie dostaniesz od Banku.
  5. Decyzję o przyznanej dotacji otrzymasz od WFOŚiGW.
  6. Do wypłaty kredytu obie decyzje muszą być pozytywne.
  7. Kredyt zostanie wypłacony niezwłocznie po otrzymaniu pozytywnych decyzji.
  8. W terminie 18 miesięcy od złożenia wniosku powinieneś zrealizować inwestycję i w WFOŚiGW złożyć wniosek o rozliczenie dotacji.
  9. Po pozytywnej weryfikacji wniosku o rozliczenie dotacji, WFOŚiGW wypłaci dotację na rachunek Twojego kredytu, a Bank zaksięguje środki na poczet spłaty kapitału.

Uzyskana dotacja z Programu Czyste Powietrze spłaca kapitał udzielonego kredytu

– do 66.000 zł przy podstawowym poziomie dofinansowania;

– do 99.000 zł przy podwyższonym poziomie dofinansowania.

Wysokość dotacji będzie zależeć od tego jakie nowe źródło ciepła planujesz zastosujesz i jaki będzie zakres prac, które planujesz przeprowadzić.

Sprawdź jaką kwotę dotacji możesz uzyskać

Link do kalkulatora dotacji na stronie: https://czystepowietrze.gov.pl/kalkulator-dotacji/

 

Dodatkowo oferujemy atrakcyjne ubezpieczenia majątkowe odnawialnych źródeł energii.

Szczegóły u doradców w placówkach.

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania (RRSO) wynosi 10,35%. Całkowita kwota kredytu 56 700,00 PLN (bez kredytowanych kosztów), całkowita kwota do zapłaty 68 896,18 PLN, oprocentowanie nominalne 9,90% stałe w skali roku, całkowity koszt kredytu wynosi 12 196,18 PLN (odsetki), 48 miesięcznych rat równych w wysokości 1 435,34 PLN. Kalkulacja została wykonana na dzień 29.05.2023 r. na reprezentatywnym przykładzie. Powyższa informacja nie stanowi  oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu cywilnego. Powyższe wyliczenie ma charakter szacunkowy i  nie uwzględnia  ewentualnych kosztów dodatkowych związanych z wcześniejszą spłatą kredytu.

Tłumacz / Translate / Перекладач